Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε,

1. Ανοικτή συζήτηση. Το Πανεπιστήμιο Κρήτης και ειδικότερα το Εργαστήριο Προηγμένων Μαθησιακών Τεχνολογιών στην Δια Βίου και Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση [Ε.ΔΙ.Β.Ε.Α], σε συνεργασία με τον Δήμο Ρεθύμνου, Τμήμα Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης, διοργανώνουν την πρώτη ανοιχτή συζήτηση με γονείς στο διαδίκτυο με θέμα: Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση στα Σχολεία. Περισσότερες πληροφορίες.
  2. Οι καθηγητές του 2ου Γυμνασίου που έχουν αναλάβει ενισχυτική διδασκαλία, έχουν δημιουργήσει ηλεκτρονικές τάξεις στο eclass και οι σύνδεσμοι έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου τους (στην επιλογή ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ).
    Τα μαθήματα είναι ανοικτά, ώστε να έχουν πρόσβαση όλοι οι μαθητές της ενισχυτικής διδασκαλίας, ανεξάρτητα από το σχολείο φοίτησης.