Μια πολύ εμπνευσμένη γιορτή πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας σήμερα προκειμένου να τιμηθεί η εθνική μας επέτειο υπό τον συντονισμό και την επιμέλεια της κ. Κατερίνας Πιτσιλαδή, καθηγήτριας μουσικής έπειτα από πολύωρες πρόβες. Στη γιορτή συμμετείχαν περίπου εβδομήντα μαθητές και παρουσίασαν με τραγούδια και απαγγελίες το χρονικό της Επανάστασης υποδυόμενοι με σθένος και περηφάνια ήρωες του 1821. Μέσα, λοιπόν, από ένα πολύ πρωτότυπο θεατρικό δρώμενο τα παιδιά συγκίνησαν με την ερμηνεία τους και ανέδειξαν το ταλέντο τους καταπλήττοντας το κοινό τους. Οι κόποι των μαθητών και της καθηγήτριάς τους χειροκροτήθηκαν θερμά. Έκτακτη συμμετοχή στη γιορτή είχαν και οι εκπαιδευτικοί, κ.Εύα Λαγκουβάρδου και κ.Νίκος Γλένης, οι οποίοι έψαλαν τον Ακάθιστο Ύμνο. Συγχαρητήρια σε όλους! Χρόνια Πολλά!

Περισσότερες φωτογραφίες στον παρακάτω σύνδεσμο: